Ameryka to miejsce niezwykle bogate i zróżnicowane pod kątem atrakcji turystycznych. Nie brakuje tam pięknych krajobrazów, zabytków, plaż, zachwycającej przyrody. To właśnie w Kanadzie można podziwiać najpiękniejsze parki narodowe. Fauna i flora w tym kraju jest fascynująca. Jest to też raj dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Jednym słowem – atrakcji w Kanadzie nie brakuje. Nawet najbardziej wymagający turyści znajdą dla siebie coś interesującego.

Jakie czekają na nas atrakcje w Kanadzie?

Wycieczki do Kanady cieszą się ogromną popularnością. Każdego roku odwiedzają to miejsce rzesze trustów z całego świata. Nikogo nie powinno to dziwić ze względu na to, że Kanada ma do zaoferowania wiele atrakcji. Ich bogactwo i różnorodność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, dzięki czemu będzie zadowolony ze swojej wyprawy do Ameryki Północnej. Piękne piaszczyste plaże można spotkać na Wysypie Księcia Edwarda, która otoczona jest Atlantykiem. To właśnie tam znajdował się znany na całym świecie z powieści Lucy Maud Montgomery dom Ani z Zielonego wzgórza. Atrakcją jest jeden z największych parków narodowych Górach Skalistych o nazwie Jasper. Można się tam wspinać, wędrować, jeździć rowerem, uprawiać narciarstwo biegowe czy drytooling. Niezwykłą florę i faunę można zobaczyć w Haida Gwaii. Jest to archipelag składający się z aż dwustu wysp. To właśnie tam można podziwiać dziewiczą przyrodę i rdzenne wsie kanadyjskie. Każdego roku odbywa się Calgary Stampade, czyli festiwal kowbojski, w którym warto wziąć udział. W Kanadzie można nawet podziwiać wieloryby z łodzi.

Godne uwagi propozycje

Miastem znanym z obfitości złota jest Dawson City. Atrakcją jest też wioska rybacka Lunenburg ze względu na swoją unikalną architekturę brytyjsko-kolonialną. Dla wielu osób interesujące będą z pewnością obserwacje niedźwiedzi polarnych, np. w okolicach Churchill. Największe pływy można zobaczyć nad Zatoką Fundy. Wiele wyjątkowych gatunków ptaków z rodziny pingwinów można podziwiać podczas obserwacji w Nowej Funlandii. Staroangielska architektura została zachowana w miejscowości Victoria na wyspie Vancouver. Do najciekawszych miejsc Kanady zaliczyć można też: Boya Lake, Icefield Parkway, Alaska Highway, Watson Lake i Sign Forrest, Old Montreal, Jezioro Moraine i Louise, The Butchart Gardens, Old Quebec, Bazylika Notre-Dame, Horseshoe Falls, Liard River Hot Springs z gorącymi źródłami.